Vianočné tradície a zvyky

Vianočné sviatky sú časom, kedy sa zvyčajne stretáva celá rodina a trávi spolu najkrajšie a najpohodovejšie chvíle v celom roku. Avšak nie v každej rodine a v každom kraji prebiehajú vianočné chvíle rovnako – zvyklosti sú rôzne. Ak vás zaujímajú, aké tradície a zvyky sú najčastejšie na Slovensku ale i vo svete prečítajte si nasledujúce dve články, ktoré vám prezradia veľa zaujímavých informácií:

Vianoce na Slovensku – v tomto článku sa dozviete, ako zvyknú ľudia na Slovensku tráviť vianočné sviatky, čo zvyknú robiť počas štedrého dňa, čo zvyknú večerať počas štedrovečernej večere i  aké zvyky máme počas Silvestra či sviatku troch kráľov. Zároveň sa dozviete, aké vianočné tradície sú v rôznych oblastiach Slovenska – na Liptove, v Podpoľaní, na Kysuciach i u Goralov.


Vianoce vo svete sa v mnohom oproti tým na Slovensku líšia. V tomto článku sa dozviete, aké zaujímavé a dalo by sa povedať že veľmi zvláštne (z nášho pohľadu) tradície a zvyky majú napríklad v Španielsku, Japonsku, Fínsku či na Novom Zélande, na Islande, v Peru, v Nemecku, vo Švédsku, v Holandsku alebo v Argentíne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *