Čo darovať pod stromček rodičom?

Vianočný darček rodičom môže byť jedným zo spôsobom, ako im ukážeme, že si vážime, čo pre nás robili a robia a sme im za to vďační. V tomto prípade je gesto možno ešte významnejšie ako v inom a naopak finančná hodnota daru stráca na dôležitosti. Nie je dôvod nato prečo by ste rodičom mali dávať opakované a predvídateľné darčeky typu ponožiek a kozmetických balíčkov, snažte sa byť originálnejší a osobnejší. Ak neviete ako nato, je tu pre vás náš článok:

Spoločný vianočný dar pre oboch rodičov

Keď spolu vaši rodičia dobre vychádzajú, venujte im zážitok, čo sa stane spoločným darom pre oboch, či už zvolíte romantickú večeru v reštaurácii alebo relaxačný pobyt v kúpeľoch.

Jednoduchší, lacnejší, avšak nemenej vítaný dar predstavuje veľká zarámovaná fotografia, na ktorej ste spolu so svojimi rodičmi a súrodencami a ktorú môžu mať rodičia nablízku, aj keď sa v skutočnosti už vy nachádzate ďaleko s vlastnými rodinami.

Môžete zoskupiť tiež viaceré fotografie tak z obdobia vášho detstva ako aj zo súčasnosti a vytvoriť z nich fotoalbum plný spomienok a nostalgie. Pre podobný dar navštívte špecializovanú fotografickú predajňu alebo ho môžete využiť aj sami lepením fotografií do albumu, prázdnej knihy či zošita.

TIP: Fotodarčeky (fotografie, fotoalbumy, fotokalendáre, fotomagnetky a iné) kúpite tu

Pokiaľ nežijete s rodičmi a oni nemajú zatiaľ u seba počítač s pripojením na internet, môže to byť ideálnym vianočným darom práve pre nich. Popritom, že ho využijú na vlastné aktivity sa stane tiež spôsobom, ako zostať s vami a vašou rodinou v kontakte a na diaľku vás uvidieť, čo je určite osobnejšia forma ako sa len vzájomne počuť v telefóne a na vlastné oči sa tak môžu presvedčiť, že ste v poriadku.

TIP: Elektroniku kúpite v tomto obchode

Patríte medzi tvorivé povahy a poznáte hudobné preferencie vašich rodičov? Čo takto namiešať im teda vo formáte CD alebo MP3 hudobný mix obsahujúci obľúbené piesne ich mladosti, hudbu púšťanú na ich svadbe či všeobecne inú muziku, ku ktorej majú nejaký vzťah ako pár. Takýto dar vyvolá veselú atmosféru plnú vracania sa do minulosti a možno dokonca vyústi aj do veľkej tancovačky.

Spomínajúc tanec, obľubujú rodičia tento pohyb v rytme hudby? Venujte im teda tanečný kurz v mieste ich bydliska. Aj v menších mestách je dnes ponuka čoraz širšia a tak možno zvoliť klasický druh tanca ako valčík cez exotickú salsu až po vášnivé tango.

V prípade, že pochádzate z väčšej rodiny, skúste sa na dare pre rodičov dohodnúť so svojimi bratmi a sestrami. Budete tak môcť spoločne dať mame a otcovi niečo veľkolepejšie a súčasne si vzájomne ušetríte starosti a stres spojený s výberom toho správneho darčeka.

Osobitný vianočný dar pre otca a pre mamu

Ak naopak preferujete darovať každému z rodičov niečo zvlášť, pouvažujte nad tým, čo by pre nich bolo praktické alebo im spravilo radosť. Pokiaľ si váš otec potrpí na kvalitu a súčasne má rád veci organizované a v poriadku, jednou z možností pre jeho darček môže byť napríklad kožená peňaženka.

Podobný prístup možno využiť aj pri mame len s tým rozdielom, že jej spraví zrejme väčšiu radosť než peňaženka kabelka, predsa len zvykne so sebou nosievať viac nevyhnutných vecí, na ktoré potrebuje väčší priestor, nie je tak? 😉


Potrpia si rodičia na šperky? Porozmýšľajte teda nad tým, či by ich nepotešili retiazky s ich menom alebo znamením zverokruhu, ktoré sa dajú medzi nimi vymeniť, teda darovať maminu retiazku otcovi a zase naopak. Alternatívou môžu byť tiež hodinky. Hoci už žijeme v technologicky vyspelej ére, hodinky neprestali strácať na elegancii ani praktickom využití.

TIP: Šperky kúpite v tomto obchode a hodinky napríklad v tomto

Nech už pre svojich rodičov zvolíte akýkoľvek vianočný darček, nezabudnite im pri jeho venovaní vyjadriť, ako veľmi vám na nich záleží a ak trávite Vianoce spolu, zdôrazniť hodnotu podobného okamihu, keďže napokon o tom aj tieto sviatky sú, menej o daroch a viac o kontakte s blízkymi osobami, ktoré pre nás niečo znamenajú.