Vianočné trhy na Slovensku v roku 2015

Vianočné trhy pre rok 2016 nájdete tu.

Súčasťou vianočných sviatkov sa v mnohých mestách na Slovensku stali aj vianočné trhy, ktoré sa zvyčajne konajú od začiatku decembra (v niektorých mestách už od konca novembra) a vrcholia tesne pred Vianocami, v niektorých mestách sú však otvorené aj medzi Vianocami, Silvestrom a Novým rokom. Ak patríte medzi tých, ktorí si vianočné trhy v slovenských mestách nenechajú ujsť, určite vám príde vhod tento mini prehľad dátumov, počas ktorých sa v niektorých slovenských mestách konajú vianočné trhy.

Čo nájdete na Vianočných trhoch?

V prvom rade vysvetlíme, čo to vianočné trhy vlastne sú a prečo sa ich oplatí navštíviť. Väčšina miest, hlavne tých väčších usporadúva každý v rok v decembri na peších zónach – hlavných uliciach i námestiach rôzne vianočné akcie. Súčasťou týchto akcií sú koncerty a rôzne iné kultúrne podujatia. Hlavným dôvodom, prečo sa však tieto podujatia nazývajú trhmi, je to, že ich súčasťou je aj menšie i väčšie množstvo rôznych zvyčajne drevených stánkov, v ktorých rôzni remeselníci a obchodníci ponúkajú svoje tovary. Neváhajte teda navštíviť vianočné trhy v najbližšom meste a vychutnať si atmosféru Vianoc, napríklad aj s vareným vínom v ruke pod vianočným stromom či postávajúc pri stánkoch spolu so svojimi známymi 🙂

Vianočné trhy v Bratislave

V Bratislave sa vianočné trhy konajú hneď na viacerých miestach s rôznym dátum konania – Hlavné a Primaciálne námestie privítajú návštevníkov vianočných trhov už od 20. novembra až do 22. decembra vždy v čase od 10:00 do 22:00. V rovnakom čase sa na vás budú tešiť aj na Františkánskom námestí a to dokonca až do 2. januára 2016.

Okrem toho vás vianočná atmosfére čaká v Bratislave aj na ďalších miestach a to:

  • Pod Pyramídou od 1. decembra do 18. decembra
  • v Dúbravke od 13. decembra do 16. decembra
  • v Inchebe od 3. decembra do 20. decembra
  • v Petržalke od 5. decembra do 20. decembra
  • v Ružinove od 18. decembra do 20. decembra
  • a v Devínskej Novej Vsi od 3. decembra do 5. decembra.

Vianočné trhy v Košiciach

V Košiciach budú tento rok vianočné trhy otvorené od 5. decembra 2015 až do 6. januára 2016, okrem Štedrého dňa a 1. sviatku vianočného, počas ktorých budú stánky zatvorené. Dejiskom skvelej vianočnej atmosféry bude ako každý rok košická Hlavná ulica.

Vianočné trhy v Banskej Bystrici

Mesto Banská Bystrica si pre svojich obyvateľov i návštevníkov mesta pripravilo banskobystrické vianočné trhy, ktoré sa budú konať už od 24. novembra 2015 a skončia až 6. januára 2016. Atmosféru Vianoc si tak môžete vychutnať do sýtosti a to na Námestí SNP v centre mesta.

Vianočné trhy v Žiline

Mariánske námestie a Námestie Andreja Hlinku v Žiline sa taktiež tešia na návštevníkov vianočných trhov, ktoré sa tu uskutočnia od 1. decembra 2015 až do 23. decembra 2015. V prípade veľkého záujmu o tieto vianočné trhy sa ráta aj s predĺžením konania trhov až do 2. januára 2016.

Vianočné trhy v Trnave

V Trnave sa budú tohtoročné vianočné trhy konať už od 27. novembra 2015 a vyvrcholia na Silvestra, teda 31. decembra 2015. Miestom konania bude Trojičné námestie, na ktorom je pre návštevníkov pripravené aj množstvo zaujímavého kultúrneho programu.

Vianočné trhy v Trenčíne

Mierové námestie v Trenčíne sa tento rok taktiež určite naplní vianočnou pohodou a množstvom návštevníkov vianočných trhov, ktoré sa tu budú konať v období od 5. decembra do 23. decembra 2015. Nájdete tu rôzne remeselnícke a tradičné výrobky a samozrejme aj občerstvenie. Spotrebný tovar sa bude na trhoch predávať na Jaselskej a Hviezdoslavovej ulici v Trenčíne od 10. decembra do 23. decembra 2015.

Vianočné trhy v Prešove

Prešovská pešia zóna bude tento rok znova miestom vianočných trhov, na ktorých si môžete vychutnať čaro Vianoc. Trhy tu budú otvorené od 25. novembra 2015 až do 23. decembra 2015, vždy v čase od 9:00 do 19:00. Stánky s občerstvením budú k dispozícii dokonca až do 8. januára 2016, vždy v čase od 9:00 do 22:00.

Vianočné trhy v Nitre

Stánky na vianočných trhoch budú v Nitre pripravené od 30. novembra 2015 až do 23. decembra 2015 a to na Svätoplukovom námestí. Na návštevníkov je pripravené množstvo veľmi zaujímavého vianočného a remeselného tovaru a samozrejme aj občerstvenie.

Vianočné trhy v iných mestách na Slovensku

Vianočné trhy sa tento rok budú na Slovensku konať v takmer každom okresnom meste či mestečku – niekde budú väčšie s množstvom stánkov, inde budú menšie, no bez ohľadu na to, v akom meste vianočné trhy navštívite, neváhajte sa uniesť vianočnou atmosférou a vychutnajte si tohtoročné Vianoce naplno.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *