Slovenské vianočné trhy v roku 2016

Vianočné trhy 2017 nájdete tu.

Vianočné trhy sú tradične časom, kedy vo vzduchu visí sviatočná atmosféra a námestiami sa šíri aróma vareného vína, medoviny a iných dobrôt. Talentovaní remeselní majstri na nich ponúkajú to najlepšie zo svojej tvorby a vy tak môžete svojim blízkym dopriať originálny darček pod stromček. Nenechajte si ujsť tohtoročné vianočné trhy najväčších slovenských miest, na ktoré vás pozývame prostredníctvom nasledujúceho článku:

Banská Bystrica

Zažite pravého ducha Vianoc na trhoch na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Stánky s občerstvením tu postretnete v čase od 24. novembra 2016 do 6. januára 2017, zatiaľčo remeselníci a všetci ostatní so svojou ponukou v Bystrici pobudnú od 6. do 23. decembra 2016. Vianočné trhy sa v centre Banskobystrického kraja pripravujú v rámci Banskobystrických Vianoc, ktoré so sebou prinesú taktiež rozličné koncerty, tvorivé dielne, športové podujatia a iné akcie predovšetkým kultúrneho charakteru.

Bratislava

V hlavnom meste sa vianočné trhy už tradične sústredia na troch námestiach a výnimkou nebude ani tento rok. Hlavné, Františkánske a Primaciálne námestie vás tak privíta s otvorenou náručou už od 18. novembra až do 22. decembra 2016. Hlavnému námestiu okrem trhov bude patriť aj pódium, ktorého kultúrne vystúpenia rozveselia návštevníkov, zatiaľčo na Františkánskom sa môžete vyblázniť na klzisku alebo prispieť na dobrú vec v charitatívnych stánkoch.

Popritom sa v Bratislave chystajú Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí od 18.11. do 23.12. 2016 a v tých istých dňoch sa uskutoční aj Vianočný jarmok na nádvorí Starej radnice. Tu súčasne v dátumoch 18. november – 22. december 2016 prebehnú Celomestské vianočné trhy.

Košice

Pešia zóna Hlavnej ulice v Košiciach bude náležať Vianociam najprv od 5. do 23. decembra 2016 a neskôr zase od 26.12.2016 do 6.1.2017. V každý z týchto dní budú stánky otvorené vždy od desiatej popoludní do desiatej v noci. Vianočné trhy v Košiciach dopĺňa aj pestrý sprievodný program na hlavnom javisku pri Immaculate, ktorý poskytne prítomným pestré hudobné koncerty, divadelné vystúpenia aj tradičné koledy. Také sú skrátka autentické Košické rozprávkové Vianoce.

Nitra

Nitra vás na svoje vianočné trhy organizované na Svätoplukovom námestí pozýva od 27. novembra do 23. decembra 2016. Ich súčasťou bude pestrá ponuka sortimentu s vianočnou tematikou aj lahodné gastronomické pochúťky.

Prešov

Od 25. novembra si bude možno vianočné trhy vďaka Parku kultúry a oddychu vychutnať aj v Prešove a to do 23. decembra 2016 na tunajšej pešej zóne.

Trenčín

Mesto Trenčín vás srdečne očakáva na svojich vianočných trhoch, ku ktorým dôjde pod heslom Čaro Vianoc pod hradom na Mierovom námestí od 5. do 23. decembra 2016. Všetko sa začne o piatej popoludní podujatím „Ako Mikuláš do Trenčína prišiel…“, v rámci ktorého navštívi Trenčín Mikuláš v doprovode anjelov a čertov a súčasne rozsvieti tunajší vianočný stromček. Tak sa oficiálne spustí vianočný festival a vy sa môžete hrnúť k stánkom s sladkosťami, vianočnými pochúťkami a nápojmi, ako aj svojskými ručne vyrobenými darčekmi, aké veru v supermarketoch neuvidíte.

Trnava

Trojičné námestie v Trnave bude vianočnou atmosférou žiť od 25. novembra do 31. decembra 2016, pričom každý jeden z týchto dní so sebou prinesie aj špeciálny program v podobe zabíjačky, rozsvietenia stromčeka Mikulášom, primátorského punču či nejakého hudobného vystúpenia. Silvestrovská noc bude zas už tradične patriť diskotéke a veľkolepým oslavám s ohňostrojom a od 11. novembra si nielen deti užijú kopec zábavy na syntetickom klzisku, otvorenom každý deň od desiatej ráno do desiatej večer.

Popritom sa na trnavskom Námestí sv. Mikuláša môžete zúčastniť aj Stredovekých vianočných trhov, ktoré prebehnú od 16. do 18. decembra 2016. Šikovní majstri ľudových remesiel vám na nich predvedú to najlepšie zo svojich dielní, zatiaľčo maškrtníci si vychutnajú dobové lahôdky a vianočný punč s príchuťou stredoveku.

Žilina

Vianočná podoba prostredníctvom trhov nebude chýbať ani Mariánskemu námestiu a Námestiu Andreja Hlinku v Žiline, kde sa vianočné trhy uskutočnia od 1. do 23. decembra 2016. Ako je tomu zvykom, zúčastnia sa ich početní remeselníci, predajcovia potravinových výrobkov a poskytovatelia občerstvenia.